Линовицької селищної ради ОТГ

Офіційний сайт

Співпраця служби зайнятості з 

Линовицькою ОТГ

 

     В рамках співпраці з  об’єднаними територіальними громадами директор  Прилуцької міськрайонної філії Лариса Татарченко провела робочу зустріч з головою Линовицької ОТГ Віталієм Нестерком, де обговорили питання розвитку громади,  формат роботи фахівців служби зайнятості в ОТГ та підписали Угоду  про співпрацю у 2019 році, а також щодо залучення 50 безробітних до участі у громадських роботах. Обговорено строки проведення громадських робіт у 2019 році, проінформовано про необхідність визначення соціально-значимих об’єктів, на яких планується проводити громадські роботи та розширення видів громадських робіт соціального спрямування.

     У ході зустрічі з директором ринкоутворюючого підприємства СТОВ «Цукровик» Володимиром Гайдовським та начальником  відділу кадрів  Наталею Безбах обговорювались питання щодо залучення безробітних до сезонних робіт,  проведення стажування на підприємстві, а також щодо підвищення рівня заробітної плати працівникам підприємства, в результаті чого буде наповнюватись бюджет громади.

    З метою  оперативного інформування мешканців Линовицької ОТГ  на особистому прийомі Ларисою Татарченко надано консультації 6 жителям ОТГ та надано інформацію про актуальні вакансії.

   

     Порадить, як правильно скласти резюме, щоб роботодавець вирізнив з-поміж інших і запросив на співбесіду. Навчить, як поводитись на першій зустрічі з майбутнім керівником. Підкаже, де можна підвищити кваліфікацію, щоб відповідати вимогам омріяної посади. І, власне, підбере вакансії.

     Та не треба думати, що кар’єрний радник – такий собі чарівник, до якого варто лише підійти і на вас просто з неба «звалиться» пропозиція бажаної роботи з великою платнею, про які ви навіть не мріяли. Самим клієнтам необхідно здійснювати активні дії для того, щоб знайти реальне місце роботи і почати заробляти, а не тільки «відмічатися на біржі» й отримувати виплати.

Відповідальність з’явилася й у безробітного, котрий має бути зацікавлений у своєму працевлаштуванні та активно включатися в пошук роботи.

     Фахівець і клієнт стають партнерами. Адже мета у них спільна – швидше й ефективніше знайти роботу для людини.

Радник і безробітний розробляють індивідуальний план працевлаштування, останній зобов’язується його виконувати, засвідчивши згоду власним підписом. 
     Якщо людина не сприяє власній зайнятості, не виконує рекомендації кар′єрного радника, то може втратити на певний період частину допомоги по безробіттю, а за певних умов навіть позбутися статусу безробітного. 
Рішення про застосування таких санкцій приймає теж кар’єрний радник.

Використання послуг кар’єрних радників має на меті мотивувати людей до праці, надавати індивідуально орієнтовані послуги, зробити шукачів роботи мобільними і підготовленими гравцями на ринку праці.

Реєстрація за новим порядком

     Створення інституту кар’єрних радників передбачене новим Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792, що набрала чинності з 1 січня 2019 року. 
     Кар’єрний радник – це співробітник служби зайнятості, що забезпечує надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.

Первинний прийом, реєстрацію, анкетування, підбір вакансій робить реєстратор, який першим зустрічає відвідувача, вивчає його цілі й очікування, налаштовує і мотивує на працю. Якщо тривалий час із різних причин людина не може працевлаштуватися, її направляють до кар’єрного радника, як більш вузького спеціаліста, котрий «вестиме» клієнта до досягнення бажаного результату і усунення причин, що заважають знайти роботу.

   На сьогодні першочерговим завданням Державної служби зайнятості є поліпшення сервісного обслуговування клієнтів служби, індивідуалізоване надання якісних і результативних послуг у залежності від потреб клієнта. Одним із кроків у цьому напрямку є запровадження інституту кар’єрного радника. Такі радники – це фахівці нашої служби, які зараз проходять навчання, вони працюватимуть з клієнтом по принципу кейс-менеджера і допомагатимуть людині впоратися з проблемою безробіття і зі змінами у житті.

Кар’єрний радник покликаний активізувати потенціал людини, залучити її до процесу пошуку роботи. Першочергове завдання цього спеціаліста – розробити на підставі проведеного поглибленого профілювання спільно з клієнтом план заходів, які прискорять повернення людини на ринок праці.

      Крім кар’єрних радників, виділені реєстратори, які першочергово працюють з клієнтом і в разі непрацевлаштування на першому етапі скеровують його до кар’єрного радника. Радник визначає, чому не вдалося оперативно працевлаштувати людину, з’ясовує, які трудові навички їй необхідно вдосконалити, окреслює проблему, що перешкоджає отримати роботу, й допомагає її подолати. Важливо, щоб людина сама розуміла цю проблему і була зацікавлена у вирішенні.

 

Kонсультант, психолог, партнер

 

     У службі зайнятості  почали працювати кар’єрні радники.

Вже місяць у підрозділах Державної служби зайнятості діють кар’єрні радники – досвідчені спеціалісти з працевлаштування і розвитку кар’єри, індивідуальні консультанти, які здійснюють супровід безробітного до моменту влаштування на робоче місце.

                                                                Кар’єрний радник: хто він?

    Радники виділені з поміж найбільш фахових працівників, які мають великий досвід роботи з людьми, не бояться опановувати нові підходи, вміють знаходити спільну мову з клієнтами, розбиратися в складних життєвих ситуаціях. 
    «Паперової», тобто технічної роботи у такого спеціаліста менше. Зате більше часу залишається на «живе» спілкування. За допомогою методу профілювання визначаються індивідуальні характеристики клієнта, що сприяє визначенню оптимального переліку послуг.

    Радник з’ясує, чому людина тривалий час не може знайти роботу – можливо, не вміє презентувати свої трудові вміння і навички, має завищені вимоги, особисті причини тощо. Підсобить у подоланні психологічного бар’єру.

Онлайн-послуги для роботодавців – електронний кабінет

 

     Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню нових сучасних сервісів. Один з них – електронний кабінет роботодавця. Фактично це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого можна отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

     Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, подавати звітність, а також  отримувати інші послуги.

     Створити Електронний кабінет нескладно і це не забере багато часу. Потрібно зайти на головну сторінку сайту https://www.dcz.gov.ua, відкрити закладку «Роботодавцям», обрати «Електронний кабінет роботодавця» та зареєструватися. А для цього - внести інформацію для створення облікового запису, обрати мету реєстрації («Пошук працівників»), внести інформацію про підприємство. Реєстрацію буде завершено після введення коду підтвердження, надісланого на ваш е-mail.

Щоб отримати доступ до інших послуг, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації підприємства, повідомити адресу електронної пошти, логін та пароль, за якими здійснювалася реєстрація на сайті. Фахівець пов’яже профіль на сайті з Єдиною інформаційно-аналітичною системою (ЄІАС) Державної служби зайнятості. Після оновлення сторінки реєстрації сервіс авторизує роботодавця на сайті і надасть доступ до послуг служби зайнятості.

     Відтак роботодавець матиме змогу подати звіт за формою 3-ПН, переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, надану звітність, виконання договорів на громадські та на інші роботи тимчасового характеру, можливість отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців, а також пройти онлайн-опитування щодо перспективної потреби в кадрах.

 

Отож, шановні роботодавці, реєструйтеся та користуйтеся онлайн-послугами служби зайнятості.

У службі зайнятості –тренінги:

вчать досягати поставленої мети та бути успішними

 

    Серед клієнтів служби зайнятості є громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку праці. Зокрема це люди, які тривалий    час не працювали,  досягли передпенсійного віку, мають інвалідність тощо.

   Крім об’єктивних факторів, які стримують їх працевлаштування, є й суб’єктивні. У когось – проблеми із самооцінкою, іншим - не вистачає впевненості у собі, що врешті призводить до низької мотивація до праці.

    Та не варто впадати у відчай. Натомість у службі зайнятості пропонують скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, які навчать  досягати поставленої мети та бути успішними.

   Наразі безробітних запрошують стати учасниками тренінгів на тему «Подолання життєвих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови професійної кар'єри" (для громадян передпенсійного віку), «Шлях до професійного успіху. Перезавантаження» (для громадян, які мають тривалу перерву в роботі), «Повір у себе. Формування навичок впевненої поведінки на ринку праці» (для осіб з інвалідністю).

   Крім того, мешканців об’єднаних територіальних громад  служба зайнятості запрошує взяти участь у семінарі-тренінгу «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес-планування».

   За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу активної підтримки безробітних Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного   центру зайнятості за тел. 3-15-56.

Професійне навчання на замовлення роботодавця

 

 

   Цукрове виробництво – це одна з найстаріших і найважливіших галузей харчової промисловості України. Наша держава належить до традиційно цукрових держав світу.

   Виробництво цукру – це складний та багатофункціональний процес, який в першу чергу потребує дотримання правил охорони праці. Завдяки співпраці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ, ПАТ Линовицького  цукрокомбінату «Красний» та Сумського  центру ПТО ДСЗ в питанні підготовки робітників, з числа зареєстрованих безробітних, для потреб цукрового виробництва (в частині вивчення особливостей безпечного ведення робіт), у травні місяці 2019 року 60 безробітних, що

 перебувають на обліку у службі зайнятості,  підвищили свою кваліфікацію. Майбутні працівники цукрокомбінату отримали сучасні знання щодо безпечних і нешкідливих умов праці на відповідних робочих місцях. Системна робота в цьому напрямку значно сприятиме підвищенню рівня безпеки технологічних процесів, поліпшенню умов праці, посилить вимоги до регламентації безпечних методів роботи працівників, зменшенню кількості аварій, нещасних випадків і професійних захворювань.

Незаконно отримані кошти у службі зайнятості  доведеться повертати…

 

     Про це попереджають безробітних у службі зайнятості. За словами начальника юридичного відділу Чернігівського обласного центру зайнятості Марини Чаус, безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або продовжує займатись підприємницькою діяльністю тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України.

      При відмові відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Зокрема, протягом січня-квітня поточного року в області виявлено 33 осoби, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 110,8 тис.грн.                                            

За інф. Прилуцької міськрайонної філії  Чернігівського ОЦЗ      

   Для безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, проводяться семінари на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», на яких розкривається сутність таких понять, як «нелегальна трудова міграція», «торгівля людьми» та «дитяча праця», що є глобальною проблемою на сьогоднішній день.
Саме такий захід на початку серпня було проведено у Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ за участі начальника  Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олега Третяка.
   Під час семінару розглянуто ознаки шахрайства у сфері працевлаштування, надано рекомендації щодо перешкоджання та уникнення обману під час пошуку роботи, як уберегтися від шахрайства під час працевлаштування. Адже лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.
   Безробітні також довідались про правовий захист та нормативну базу з питань торгівлі людьми, про установи, які опікуються питаннями подолання насильства, ознайомились з переліком послуг, які вони надають, а також були роздані інформаційні буклети, що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані.
   Робота за кордоном має не лише переваги, але й має дуже багато значних ризиків, тому служба зайнятості рекомендує все ж таки шукати собі роботу в Україні, на рідній землі, де на сьогоднішній день створюються нові робочі місця та є потреба у робітничих професіях.
 

Служба зайнятості попереджає про ризики нелегальної трудової міграції

   В Україні трудова міграція обумовлюється поєднанням зовнішніх та внутрішніх чинників соціально-економічного розвитку країни. Зовнішніми чинниками виступають привабливий і місткий ринок праці розвинутих країн, з вищим, ніж в середньому по Україні, рівнем заробітної плати. Внутрішніми причинами трудової міграції українських громадян є незадоволений попит на робочу силу всередині країни та низький рівень заробітної плати на національному ринку праці.

   Тисячі наших співгромадян щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації.

   Державна служба зайнятості постійно інформує населення про ризики нелегальної трудової міграції, шляхи потрапляння до трудового рабства. З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон фахівцями Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ з початку 2019 року проведено 5 семінарів з питань запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, в яких взяли участь 99 осіб.